До нового навчального року





2024-2025 навчальний рік



Організація викладання предметів громадянсько-історичної освітньої галузі у ЗЗСО (2024-2025 н.р.)



Шановні вчителі! Візьміть до уваги!

 

Міністерство освіти і науки внесло зміни до типової освітньої програми для 5–9 класів Нової української школи.  Оновлену типову програму затверджено наказом МОН № 1120 від 09.08.2024 (дивіться вкладення ).

 

Внесені зміни в типові програми додали закладам освіти гнучкості в розподілі навчальних годин:

  • Школи додатково можуть використовувати різноманітні навчальні плани та запроваджувати інтегровані курси. 
  • Дозволено виділяти години на подолання освітніх втрат і зменшити навантаження на учнів.
  • Розподіл навчального навантаження зроблено на основі мінімальної кількості годин на освітню галузь. 
  • Передбачено резерв годин, який можна перерозподіляти між усіма освітніми галузями. Рішення про перерозподіл ухвалюватиме педагогічна рада закладу освіти.

Людмила Базилевська,

20 серпня 2024 р.


Акценти та зауваги:

1) щодо додаткових навчальних предметів (громадянська освіта - як окремий предмет у 6 та 7 класах);

  

Відповідно до Типової освітньої програми для 5 - 9 класів закладів загальної середньої освіти (наказ МОН №1120-24 від 09.08.2024), мінімальне навчальне навчання на тиждень для учнів 6-7 класів на вивчення громадянської освіти становить 0,5 години на тиждень.

 

Але в інструктивно-методичних рекомендаціях МОН щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році (Громадянська та історична освітня галузь) рекомендовано цей час перерозподілити на вивчення історії України.

3) щодо нормативів оцінювання;

 

1. Втратив чинність наказ МОН України від 01 квітня 2022 року № 289 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які отримують освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти».

 

2. Вступає в силу новий наказ МОН України  № 1093 від 02 серпня 2024 року «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання".



2) щодо програми окремого навчального предмета громадянська освіта (6-7 клас)

 

Заклад освіти може додавати до навчального плану вибіркові компоненти, що не вказані в Типовій освітній програмі.

 

Для цих освітніх компонентів заклад освіти  використовує модельні навчальні програми, які отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»/«Схвалено для використання в освітньому процесі»  в установленому порядку, або на основі модельних розробляє навчальні програми до відповідного курсу і класу, які затверджує педагогічна рада закладу освіти. 

 

Окремої програми з шкільного курсу "Громадянська освіта"  6-9 класи поки немає. Це питання ще на розгляді у МОН.


4) щодо критеріїв оцінювання;

 

Рекомендації визначають загальні критерії оцінювання, зокрема, загальні підходи до встановлення результатів навчання учнів, а також критерії оцінювання за освітніми галузями.

 

Усі критерії оцінювання мають чотири рівні. Кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові. У рекомендаціях надано опис кожного бала шкали оцінювання.

 

Окрім того, в документі запропоновано форму учнівського Свідоцтва досягнень. За потреби, школи можуть вносити в нього зміни, щоб воно відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства.

 

Свідоцтво досягнень складається з двох частин: характеристика навчальної діяльності та характеристика результатів навчання.

 

Підходи до оцінювання в різних класах однієї школи можуть мати відмінності.


Download
Наказ МОН "Про внесення змін до типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО" у 2024-2025 н.р.
Типова навчальна програма зі змінами_МОН
Adobe Acrobat Document 1.9 MB
Download
Рекомендації з оцінювання (описова частина наказу МОН № 1093 від 02 серпня 2024)
Оцінювання Rekomendaciyi_2024.pdf
Adobe Acrobat Document 863.9 KB
Download
Загальні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання відповідно до Держстандарту (5-9 кл.)
Загальні критерії_kriteriyi_2024.pdf
Adobe Acrobat Document 459.6 KB
Download
Критерії оцінювання громадянської та історичної галузі
Оцінювання Kriteriyi_gromadyan_istorichn
Adobe Acrobat Document 475.1 KB
Download
Свідоцтво досягнень навчання учнів/учениць 5–9-х класів закладів загальної середньої освіти
Свідоцтво Svidotstvo_dosyahnennya-5-9-kh
Adobe Acrobat Document 600.4 KB


Організація навчання та викладання предметів громадянсько-історичного напрямку у 2023-2024 н.р.



Інструктивно-методичні рекомендації МОН з викладання навчальних предметів у ЗССО у 2023-2024 н.р.



Шановні вчителі!

 

Міністерство освіти і науки надіслало для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році, підготовлених спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти».

 

МОН також інформує, що чинними у 2023-2024 н.р. залишаються Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році (лист Міністерства освіти і науки України від 19.08.2022 № 1/9530-22), і Методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України 15 травня 2023 р. № 563.

 

Інформацію можна знайти у вкладенні нижче або на сайті Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-instruktivno-metodichni-rekomendaciyi-shodo-vikladannya-navchalnih-predmetivintegrovanih-kursiv-u-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osviti-u-20232024-navchalnomu-roci

 

Людмила Базилевська,

13 вересня 2023 року

Download
Лист МОН Про інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у ЗССО у 2023-2024 н. р.
№ 1/13749-23 від 12 вересня 2023 року
Лист МОН Про інструктивно-методичні реко
Adobe Acrobat Document 433.4 KB


Про вивчення питань російсько-української війни у 11 класі



Вчителям історії!

 

Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.

 

Десятий рік поспіль Україна протистоїть російській агресії. Від моменту повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року вся країна перебуває в розпалі найжахливішої та найбільшої війни в Європі з часів Другої світової. Ці події та процеси відкрили нову сторінку України в боротьбі за суверенітет і соборність. 

 

Сьогодні найбільше запитань виникає у вчителів та в учнів старших класів, які у період воєнного стану 2022-2023 р. р. стосуються вивчення тем, пов'язаних з країною-агресором.

 

Рекомендуємо вчителям, класним керівникам, батькам, громадському загалу спрямовувати діалоги зі школярами на болючу тему, розповідаючи та пояснюючи, що саме відбулося, які причини призвели до повномасштабного застосування росією воєнної сили проти України. Знання цих чинників у майбутньому забезпечить захист і відновлення територіальної цілісності України.

 

Під час вивчення історії України в 10-11 класах, рекомендуємо до використання в освітньому процесі інформаційно-довідкові, тематичні матеріали, які розміщено на сайті Українського інституту національної пам’яті у рубриці «Методичні рекомендації» https://cutt.ly/tZaW80f

 

Російсько-українська війна: історичний контекст:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/rosiysko-ukrayinska-viyna-istorychnyy-kontekst

 

Визволені регіони: матеріали до річниці деокупації: 

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vyzvoleni-regiony-materialy-do-richnyci-deokupaciyi

 

Війна в Україні триває вже 8 років: хронологія, факти та пруфи:

https://svidomi.in.ua/page/03_07_2022_062810

 

Людмила Базилевська

за матеріалами інтернету,

11 вересня 2023 року

Методичні рекомендації для закладів освіти до Дня пам’яті загиблих захисників України – 2023:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/metodychni-rekomendaciyi-dlya-zakladiv-osvity-do-dnya-pamyati-zagyblyh-zahysnykiv-ukrayiny-2023




Про Перший урок у 2023-2024 н.р.



До уваги освітян!

 

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 липня 2023 року № 617-р затвердив план заходів із відзначення у 2023 році цієї дати для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. 

 

Планом передбачено проведення національно-патріотичних заходів у закладах освіти, зокрема Першого уроку, присвяченого захисникам України.

 

Пропонуємо переглянути рекомендації МОН та тематичні інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до проведення Першого уроку у цьому навчальному році (дивіться вкладення).

 

Людмила Базилевська,

29 серпня 2023 року 

 

Download
Лист МОН "Про проведення Першого уроку" № 1/12816-23 від 28 серпня 2023 року
List_MON_Про Перший урок_2023_N_112816_2
Adobe Acrobat Document 643.5 KB


До варіантів проведення Першого уроку у 2023-2024 н.р



До уваги освітян!

 

Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?»,  Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробили Перший урок «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» до старту нового навчального року 2023-2024.

 

Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнівства, а саме для 1-6 та 7-11 класів ви знайдете за цим посиланням: https://mon.gov.ua/ua/pershij-urok-pro-vazhlivist-mentalnogo-zdorovya

 

Матеріали уроку розроблені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, розділом «MEGOGO Освіта» від медіасервісу MEGOGO та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

Матеріали уроку містять відеозвернення психологів, які розкажуть дітям про те, як працюють наші емоції, та покажуть прості вправи, що допоможуть стабілізуватися у складні моменти. 

 

Відповіді на ці та багато інших запитань є в Аптечці швидкої психологічної допомоги https://www.howareu.com/

 Людмила Базилевська,

29 серпня 2023 року



Методичні зауваги до нового 2023-2024 навчального року від викладачів та методистів ДАНО



Шановні колеги! 

 

До вашої уваги пропонуємо черговий номер обласної  електронної педагогічної газети "Джерело", у якій подаються методичні рекомендації викладачів та методистів Дніпровської академії неперервної педагогічної освіти" до нового навчального року.

 

Корисні зауваги до нового навчального року з питань шкільної історичної та громадянської освіти авторства Людмили Базилевської ви можете знайти у газеті "Джерело" № 24-28 (1136-1140) за червень-серпень 2023 року, сторінка 3 (три)  Червень-серпень 2023 _ Методстудії_Джерело.pdf

 

Людмила Базилевська,

21 серпня 2023 року



Про організацію 2023-2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти



До уваги освітян!

 

28 липня 2023 року на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про початок навчального року під час дій воєнного стану в Україні».

 

Методом поновлення зменшення загроз життя і здоров’я здобувачів освіти та працівників закладів освіти в період воєнного стану через регулювання питань, організованих на початку 2023/2024 навчального року.

 

Організація освітнього процесу залежить від конкретної безпекової ситуації в кожному населеному пункті.

 

Обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти в цих умовах повинні прийняти рішення, що забезпечує збереження життя та здоров’я населення. 

 

Акт визначає тривалість навчального року в закладах загальної середньої освіти з 1 вересня 2023 р. до 28 червня 2024 року.

 

Разом з тим, Звертаємо увагу на  Лист МОН № 1/12186-23 від 16.08.23 року « Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти»

 

Людмила Базилевська,

 зав. НМЛ вивчення базових дисциплін,

14 серпня 2023 р. та 

21 серпня 2023 року

Download
Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти
Лист МОН № 1/12186-23 від 16.08.23 року
МОН про організацію нового 2023_2024.pdf
Adobe Acrobat Document 258.0 KB
Download
Наказ МОН Про затвердження методичних рекомендацій щодо здобуття освіти в умовах воєнного стану
15.05.2023, № 563
Pro-zatverdzhennya-metodychnyh-rekomenda
Adobe Acrobat Document 1.5 MB
Download
РОЗПОРЯДЖЕННЯ КабМіну від 07 квітня 2023 р. № 301-р "Про схвалення Концепції безпеки закладів освіти"
Концепція безпеки закладу освіти_2023.pd
Adobe Acrobat Document 260.3 KB


Перелік навчальних програм та підручників, рекомендованих МОН у 2023-2024 н.р.



Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів, затверджених МОН на 2023-2024 н.р., можна знайти тут:

https://www.schoollife.org.ua/elektronni-versiyi-pidruchnykiv-dlya-uchniv-1-11-h-klasiv-2023-2024-n-r/

 

Електронні підручники для учнів 10 класу: https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/10-klas/

 

Електронні підручники для учнів 11 класу: https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/11-klas/


Перелік навчальних програм та підручників з історії, правознавства та громадянської освіти
Перелік навчальних програм та підручників з історії, правознавства та громадянської освіти

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників з історії, рекомендованих МОН України для використання в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою:

https://cutt.ly/nC

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників з правознавства, рекомендованих МОН України для використання в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою:  https://cutt.ly/RQ

 

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників з громадянської освіти, рекомендованих МОН України для використання в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою: 

https://cutt.ly/rV

 

Людмила Базилевська,

зав. НМЛ вивчення базових дисциплін,

 

14 серпня 2023 р.




Реформування шкільної історичної освіти



Шановні вчителі історії!

 

Міністерством освіти і науки України представлені концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти і розпочато їх публічне обговорення.

 

Проєкт акта розроблено відповідно до Оперативного плану Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом МОН від 10 січня 2023 року № 15 та наказу Міністерства освіти і науки України від 2 грудня 2022 року № 1090.

 

Громадське обговорення Концепції історичної освіти (дивіться вкладення) триватиме до 24 червня 2023 року. 

Просимо вчительську спільноту вчителів історії Дніпропетровщини активно долучитись до обговорення засад реформування історичної освіти.

 

Зауваження та пропозиції приймаються МОН у довільній формі на електронну адресу: vladomila@ukr.net, r_yevtushenko@mon.gov.ua.

 

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України в період з 29 червня по 1 липня 2023 року.

 

Людмила Базилевська,

08 червня 2023 року

Download
Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі середньої освіти (проєкт) 2023
Зміст_Концепція_2023__червень.pdf
Adobe Acrobat Document 512.0 KB


2022-2023 навчальний рік



28 вересня розпочнуться вебінари про використання Всеукраїнської школи онлайн



Вчителям закладів загальної середньої освіти!

 

За підтримки МОН та ЮНІСЕФ стартує серія безкоштовних вебінарів для українських учителів про використання Всеукраїнської школи онлайн, мета якої – цікаве та ефективне навчання учнів 5-11 класів.

 

Методичні вебінари допоможуть освітянам краще розібратися у темі використання цифрової платформи «Всеукраїнська школа онлайн» – від реєстрації, створення та налаштування особистого кабінету, до організації обговорень та проєктної діяльності під час уроку, а також відстеження прогресу учнів в режимі реального часу.

 

Крім технічних інструкцій та відповідей на найбільш розповсюджені питання, учасники зможуть перейняти практичний досвід та найкращі методики для організації дійсно цікавих та ефективних уроків з різних предметів від найкращих учителів України.

 

19 жовтня - пройде вебінар для вчителів історії "Креативні уроки з ВШО: історія"

 

Вебінари транслюватимуться о 18:00 год. на сторінках «Освіторії», УІРО, МОН та ЮНІСЕФ у Фейсбуці за розкладом: (покликання тут)

За матеріалами МОН

Людмила Базилевська,

26 вересня 2022 року



Про підручники для навчання в умовах воєнного часу



Вчителям громадянської та історичної освітньої галузі!

 

МОН повідомляє, що на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо.

 

Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

 


Також до вирішення актуальних питань, зокрема, забезпечення підручниками, активно долучається відповідальний бізнес.

 

Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту.

 

Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. 

 

Незалежно від місця перебування здобувачів освіти та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент.

Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту.

 

Завдяки підручникам також буде реалізовуватися принцип доступності та універсальності освітнього середовища для дітей з особливими потребами.

 

Навчальний матеріал для учнів побудовано на базі та з використанням підручників, кожен із яких має гриф «Рекомендовано МОН України» та є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників.

 

Електронні ресурси є унікальними та виходять за межі функціоналу pdf-версій підручників.

 

Безоплатний доступ до підручників компанія «EdPro» відкрила безоплатний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано безкоштовний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері.

 

Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн розміщено відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

 

За матеріалами МОН

Людмила Базилевська,

26 вересня 2022 року




Організація навчання та викладання предметів історичного та громадянського напрямку у 2022-2023 н.р.



Шановні колеги!

 

МОН України додатками 1-16 до листа  № 1/9530-22 від 19.08.2022 р. пропонує інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році. Детальніше тут: https://cutt.ly/QXIIo9O

 

Методичні рекомендації щодо викладання історії, правознавства, громадянської освіти та курсів духовно-морального спрямування у 2022/2023 навчальному році (додаток 9) ви знайдете за таким посиланням: https://cutt.ly/xXIImaQ

 

Разом з тим, Міністерство освіти і науки надало рекомендовані переліки навчальної літератури та навчальних програм, що опубліковані на сайті Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти".

  

Людмила Базилевська

за матеріалами МОН,

22 серпня 2022 року



Про початок 2022-2023 навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні



Шановні колеги! 

 

Кабінет Міністрів УКраїни Постановою № 711 від 24 червня 2022 року "Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні" встановив тривалість 2022-2023 н.р. з 1 вересня 2022 р. по 30 червня 2023 року.

 

Обласним та Київській міській військовим адміністраціям разом із засновниками закладів освіти Кабмін доручив забезпечити організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці.

 

Заклади  освіти самостійно визначатимуть тривалість та структуру навчального року.

 

Тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів), дня, занять і відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного закладу освіти.

 

Людмила Базилевська

за матеріалами МОН та Кабміну,

22 серпня 2022 року



Оновлено шкільні програми з навчальних предметів історичної та громадянської освітньої галузі для 6-11 класів



Шановні колеги!

 

У зв’язку з масовим вторгненням збройних сил Російської Федерації в Україну   Міністерство освіти і науки України оновило зміст навчальних програм для 6-11 класів закладів загальної середньої освіти з багатьох предметів та внесло відповідні зміни у освітні навчальні програми: 

  • «Історія України», «Всесвітня історія»,
  • «Основи правознавства»,
  • курс «Громадянська освіта»;
  • інтегрованих курсів «Історія: Україна і світ» 

Серед оновлених предметів також є: «Захист України», «Основи здоров’я», «Географія», «Фізична культура», «Зарубіжна література»; «Література» (російська та зарубіжна; молдовська та зарубіжна; польська та зарубіжна; румунська та зарубіжна; угорська та зарубіжна); з мов національних меншин: угорської, румунської, російської, польської, молдовської; типових освітніх програм для 1-4 класів ЗЗСО.

 

Оновлені програми в установленому порядку затверджені МОН України (наказ МОН від 03 серпня 2022 р. № 698) та отримали гриф "Рекомендовано МОН України":

 

ІСТОРІЯ

 

Оновлені освітні навчальні програми з історії для учнів 6-11 класів ви можете знайти за покликанням:

https://cutt.ly/aXIAun3

 

Оновлені освітні навчальні програми з історії "Історія: Україна і світ" (інтегрований курс) для учнів 10-11 класів ви можете знайти за покликанням:

https://cutt.ly/bXIAlDQ

 

ПРАВОЗНАВСТВО

 

Оновлена освітня навчальна програма з правознавства для учнів 9 класу ви можете знайти за покликанням: 

https://cutt.ly/ZXIAmim

 

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА (10 клас)

 

Оновлена освітня навчальна програма з громадянської освіти (інтегрований курс)  для учнів 10 класу ви можете знайти за покликанням:

https://cutt.ly/CXIAOMw

 

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ КУРСІВ ЗА ВИБОРОМ ФАКУЛЬТАТИВІВ (2017-2022): 

http://surl.li/adbht

 

Людмила Базилевська,

22 серпня 2022 року


Освітні модельні навчальні програми для 5–9 класів Нової української школи


 

Перелік освітніх модельних навчальних програм для 5–9 класів Нової української школи!

 

Пропонуємо вашій увазі чинні у новому 2022-2023 навчальному році модельні навчальні програми з громадянської та історичної галузі для 5–9 класів Нової української школи.

 

У модельних навчальних програмах, затверджених наказом МОН №795, визначено орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання учнів, зміст навчального предмета та видно навчальну діяльність учнів.

 

Спираючись на модельні навчальні програми, до початку нового навчального року заклади освіти можуть розробляти власні навчальні програми, що мають затверджуватись на педагогічній раді закладу.

 

Знайти чинні модельні навчальні програми для 5–6 класів нової української школи (НУШ) з історії та громадянської освіти  ви можете за таким покликанням:  http://surl.li/aacbo

 

Людмила Базилевська,

22 серпня 2022 року

(використано матеріали сайту Освіта.ua)



2021-2022 навчальний рік



Про організацію нового 2021-2022 навчального року



Усім, хто хоче навчати і навчатись!

 

2021-2022 навчальний рік Міністерство освіти і науки України планує розпочати традиційно – у звичному режимі: дитячі садочки, спеціальні установи і учні 1-4 класів обов'язково повинні навчитися очно.

 

Формат, в якому буде проходити новий навчальний рік для учнів 5-11 класів, буде залежати від епідемічної ситуації на території окремих регіонів і у відповідності до забарвлення цих територій (наприклад, у червоних зонах доведеться працювати в рамках дистанційної освіти). 

 

Але при будь-якому рівні епідемічної небезпеки освітній процес триватиме, заявляють у МОН. Якщо заклад освіти не зможе працювати в очному форматі, будуть організовані інші форми (змішана чи дистанційна) і діти продовжуватимуть навчання (С.Шкарлет).

 

Повернення учнів до очного навчання з вересня 2021 року залежатиме і від темпів вакцинації вчителів, адже це дозволить почати навчання у звичному режимі.

 

Методичні рекомендації до початку нового навчального року шукайте у вкладеннях. 

 

Людмила Базилевська,

завідувачка НМЛ вивчення базових дисциплін,

19 серпня 2021 р.

Download
Лист МОН "Про окремі питання діяльності закладів загальної середньої освіти у новому 2021/2022 н.р."
Лист МОН Про окремі питання діяльності з
Adobe Acrobat Document 341.0 KB
Download
Лист МОН про організацію виховного процесу у 2021-2022 навчальному році
лист МОН ПРо виховну роботу 2021-2022.pd
Adobe Acrobat Document 718.9 KB
Download
МОН про варіанти організації освітнього процесу в ЗЗСО в умовах поширення COVID-19 у 2021/2022 навчальному році
list_3101 МОН особливості навчання 2021-
Adobe Acrobat Document 633.3 KB
Download
Методичні рекомендації МОН до 2021-2021 н.р. Історична та гро мадянська галузь
Методрекомендації МОН 2021-22 історична
Adobe Acrobat Document 913.2 KB
Download
Лист МОН про переліки навчальної літератури та навчальних програм на 2021-2022 н.р.
Лист МОН Переліки програм, курсів, навча
Adobe Acrobat Document 299.3 KB