Вчителям історії!
До 80-х роковин трагедії
Бабиного Яру!
Пропонуємо долучитися до роботи з онлайн-платформою «Червона точка пам’яті», що підготовлена Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». Платформа створена як помічник учителям історії, пропонує інтерактивну методику викладання уроків, стане інструментом для дослідження усної історії.
Мета: зробити історичний внесок у формування такого суспільства, в якому повторення трагедії, подібної до Голокосту, було б принципово неможливим.
Основа проектів на платформі «Червона точка пам’яті» - дослідницький підхід, робота з першоджерелами, пошукова робота.
Платформа «Червона точка пам’яті» - це серія проектів:
В межах цих проєктів, учні разом із вчителем будуть записувати спогади, оцифровувати музейні експонати та артефакти з домашніх архівів періоду Другої світової війни, шукатимуть інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту. Участь у проєкті дозволяє вивчати і відтворювати історію на різних рівнях — від сімейного дослідження до дослідження історії рідного краю.
Платформа «Червона точка пам’яті» підтримується Міністерством освіти і науки України.
Людмила Базилевська,
07 жовтня 2021 року
Вчителі-амбасадори будуть першими впроваджувати нову методику викладання історії у своїх школах та залучати колег-педагогів до роботи з платформою та серією проєктів «Червона точка пам’яті».
Якщо ви бажаєте долучитись до когорти проактивних вчителів, та разом із учнями перетворити вивчення історії на дослідницьку, проєктну практику - будь ласка, звертайтесь до амбасадора Дніпропетровської області - Яворської Катерини Анатоліївни.
Катерина Яворська, вчитель історії комунального закладу освіти "Загальноосвітня школа № 54" Дніпропетровської міської ради.
Контактна інформація: yavorska24@gmail.com
Думка Катерини ЯворськоЇ "Дослідження усної історії захоплювало мене з дитинства, адже мій дідусь був "дитино війни" і наші посиденьки за чаєм часто супроводжувалися історіями і спогадами про роки війни і родинні поневіряння. Сподіваюсь разом з моїми учнями здійснити спільний пошук родинних спогадів для збереження усної історії та родинної пам'яті."
Шановні колеги!
25 жовтня 2019 року на базі Методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради пройшов інформаційно-методичний семінар з питань організації та проведення учнівського конкурсу «Радянське минуле. (Пере)осмислення історії».
На семінарі зібрались вчителі історії різних шкіл міста, котрі зацікавились конкурсом. Розгядались питання змісту та мети конкурсу, його умови, терміни проведення, тематику конкурсу, тощо.
Разом з тим, акцентувалась увага вчителів історії на розгляді питань щодо участі в конкурсі через місцеву історію, через історію повсякденності; також було розставлено наголоси на методичних особливостях організації проектної роботи та проектними дослідженнями на основі місцевої історії: історія подій, життя людини, життя міста, історія однієї пам’ятки та інше.
Фотозвіт можна переглянути нижче.
Людмила Базилевська,
28 жовтня 2019 року
Шановні вчителі!
Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» у партнерстві із міжнародною організацією DVV International in Ukraine проводитиме конкурс учнівських історичних проектів на тему: Радянське минуле. (Пере)осмислення історії".
Конкурс проводиться впродовж 7 місяців: вересень 2019 - березень 2020 р.
Попередня реєстрація теми колективного дослідження й учасників конкурсу (до участі у конкурсі запрошуються групи учнів 8-11 класів (від 3-4 осіб до цілого класу)) відбувається за посиланням: https://forms.gle/NnDXiVxPnxAGKaSu6 до 31 грудня 2019.
Зареєстровані учасники до 15 лютого 2020 року отримують онлайн посилання для завантаження своїх робіт. Учасники мають завантажити свої роботи до 1 березня 2020 року.
Тематика робіт та положення про конкурс ви знайдете за таким посиланням: https://docs.google.com/document/d/1gLnGLQSPGbXKjZrVGj-aBtZt3vkw89xZZ5P4igInel4/edit
Людмила Базилевська,
24 жовтня 2019 року
Термін проекту:
16-18 квітня 2019 - І етап - тренінг для учнів-гідів
19 квітня - 10 травня 2019 - ІІ етап - екскурсії по м. Дніпру з відеосвідченнями на планшетах для шкільних груп
Учасники проекту:
комунальні заклади освіти Дінпровської міської ради (СЗШ № 15 та СЗШ № 62)
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com