До уваги освітян!
7 квітня 2023 року, на засіданні уряду ухвалено Концепцію безпеки закладів освіти. Вона представляє комплексне стратегічне бачення створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та організацію в них рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та викладання.
Реалізація Концепції надасть можливість для закладів освіти організувати навчання в очному режимі, сприятиме забезпеченню комфортного перебування в об’єктах фонду захисних споруд закладів освіти, а також підвищить ефективність превентивних заходів щодо запобігання правопорушень в освітньому середовищі.
Людмила Базилевська,
15 серпня 2023 року
Керівникам шкіл та вчителям!
З метою забезпечення ведення ділової документації в закладах загальної середньої освіти в електронній формі МОН наказом затвердило Інструкцію з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі.
Ця Інструкція встановлює загальні вимоги ведення ділової документації в електронній формі.
Документ було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2022 р. за № 1029/38365
Людмила Базилевська,
05 жовтня 2022 року
Для вчителів та батьків!
Оцінювання результатів навчання учнів учнів 5 класу у 2022/2023 навчальному році у закладах загальної середньої освіти урегульовано "Методичними рекомендаціями щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти", затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 1.04.2022 № 289.
Ці рекомендації розроблені для учнів 5–6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.
Людмила Базилевська,
29 серпня 2022 року
Вчителям історичної та громадянської освітньої галузі!
Міністерство освіти і науки з метою забезпечення Державного стандарту базової середньої освіти (редакція 2020) затвердило типову освітню програму для учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Типові освітні програми вводяться в дію поетапно з 2022/2023 навчального року, починаючи з 5 класу.
У деталях ви можете розглянути зміст Типових освітніх програм у вкладенні.
Людмила Базилевська,
23 лютого 2021 року
Словник:
Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом загальної середньої освіти для досягнення учнями результатів навчання. Основою для розроблення освітньої програми є Державний стандарт загальної середньої освіти відповідного рівня.
Шановні колеги!
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило Професійний стандарт за трьома вчительськими професіями:
Професійний стандарт розробили МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів.
Документ визначає загальні (громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька) і професійні компетентності вчителя.
Професійні компетентності такі:
Новий стандарт також містить опис професійних компетентностей учителя за кваліфікаційними категоріями:
Цей документ дасть змогу вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігатиме необ’єктивному оцінюванню професійних компетентностей під час атестації та сертифікації.
Ознайомитись зі стандартом можна за посиланням:
https://osvita.ua/doc/files/news/787/78704/Nakaz_2736__3_.pdf
Людмила Базилевська,
01 лютого 2021 р.
Шановні колеги!
На початку нового навчального року МОН наказом № 1115 від 08 вересня 2020 р. затвердило "Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти", яке вступило в дію з 16 жовтня 2020 р.
Це Положення визначає механізм забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти за дистанційною формою навчання, а також - використання технологій дистанційного навчання в закладах освіти, що дають можливість реалізувати процес дистанційного навчання.
Особливо актуальним постає це питання у період карантинних обмежень, визначених державою у зв'язку із епідемію коронавірусу.
Рекомендуємо звернутись до статей цього Положення та до роз’яснень МОН, які знайомлять педагогічних працівникв та громадськість із тим, як будуть врегульовані важливі моменти у дистанційному навчанні (дивіться вкладення).
Людмила Базилевська,
15 грудня 2020 р.
Шановні колеги!
Відповідно до частини третьої статті 44 Закону України “Про повну загальну середню освіту” Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт базової середньої освіти, що додається у вкладенні (Постанова КМУ № 898 від 30.09.2020 року)
Повідомляємо, що Державний стандарт базової середньої освіти застосовується з 1 вересня 2022 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти.
Шановні вчителі!
Звертаємо вашу увагу на необхідність безумовного використання законодавчих вимог у зв’язку із затвердженням наказу МОН «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» від 28 грудня 2019 року № 1646
Певні поради з цих питань ви можете знайти у вкладенні.
Людмила Базилевська,
31 серпня 2020 р.
Шановні колеги!
16 січня 2020 р. Верховною Радою України було прийнято новий Закон України "Про повну загальну середню освіту", який набрав чинності 18 березня 2020 р.
За наведеними нижче посиланнями можна ознайомитися як із самим Законом, розміщеним на сайті Верховної Ради України, так і з ключовими новелами Закону - на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20;
http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/72792/
Основні складні і важливі питання реалізації Закону України «Про освіту» були роз'яснені в листі Міністерства № 1/9-554 від 13.10.2017 р., з яким можна ознайомитися, розшукавши його в мережі Інтернет. Переважна більшість окреслених в листі питань залишаються актуальними і на сьогодні.
Людмила Базилевська,
2020 р.
Шановні вчителі!
Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 800 від 21 серпня 2019 р. "Про порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників", який визначає новий порядок підвищення кваліфікації у відповідності до Закону України "Про освіту (2017)".
Цей порядок визначає процедуру, види, форми, обсяг (тривалість), періодичність, умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління, включаючи механізм оплати, умови і процедуру визнання результатів підвищення кваліфікації.
Більш детальніше шукайте у вкладенні.
Людмила Базилевська,
04 жовтня 2019 р.
Шановні колеги!
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.
Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
НУШ – це школа, де вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.
НУШ - це наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи.
Докладніше про зміни в освіті у відповідності до нової української школи читайте у самому нормативі (див. у вкладенні) або за цими посиланнями: https://mon.gov.ua/ua та http://nus.org.ua/
Людмила Базилевська,
10 вересня 2018 р.
Шановні колеги!
Прошу звернути увагу на зміст нового Закону України "Про освіту" від 05 вересня 2017 р. за № 2145-ІІІ.
Новий закон значно розширює права громадян на освіту. Він не тільки враховує всі конституційні гарантії, але додає і багато новел: терміном освіти в 12 років, більшою автономією шкіл, збільшенням оплати вчителям, зміною правил атестації вчителів та правил підвищення їх кваліфікації, уточненнями повноважень директорів шкіл та регламентація їх каденції та обрання, більш ширшим впровадженням державної мови навчання.
Особливо наголошую на нових термінах та їх визначеннях, що містяться у розділі I (Загальні положення, стаття 1).
Людмила Базилевська,
07 вересня 2018 р.
Шановні колеги!
Міністерством освіти і науки України розроблено методичні рекомендації щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.
Надані методичні рекомендації мають обов'язково використовуватися навчальними закладами у практичній роботі.
У деталях нормативний документ читайте тут... або дивіться у файлі нижче.
Людмила Базилевська,
14 червня 2015 р.
До уваги адміністрації шкіл та вчителів!
Міністерство освіти і науки вимагає від органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівників методичних кабінетів та центрів, а також керівників навчальних закладів забезпечити неухильне дотримання принципів педагогічної свободи вчителя.
Про це йдеться у листі МОН, що підписаний заступником міністра освіти і науки Павлом Полянським.
Деталі читайте у листі, поданому нижче.
Людмила Базилевська,
14 грудня 2014 р.
До уваги всіх вчителів
та керівників шкіл!
Міністерство освіти і науки доручає припинити практику покладання на вчителів функцій формального здійснення науково-дослідницької та пошукової роботи.
Відповідна вимога викладена у листі МОН, що адресований департаментам освіти і науки в регіонах, обласним державним адміністраціям та інститутам післядипломної педагогічної освіти.
У Міністерстві освіти наголошують, що перелік завдань, обов'язків і кваліфікаційних вимог, які висуваються до шкільного учителя кваліфікаційними характеристиками професій педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів, не містить завдань щодо здійснення вчителем науково-дослідницької та пошукової діяльності.
Людмила Базилевська,
за матеріалами листа МОН
14 листопада 2014 р.
Шановні вчителі історії!
21 серпня 2013 р. Міністерство освіти і науки України затвердило нові критерії оцінювання навчальних досягнень учнів із базових предметів у відповідності до нових державних освітніх стандартів (2011 р.).
Нові критерії оцінювання учнів починають діяти поступово (у 2013-2014 н.р. лише у 5 класі). Учні 6-11 класів продовжують оцінюватись за попередніми критеріями (нормативи дивіться на цій сторінці внизу).
Наказ Міністерства освіти і науки України № 1222 від 21.08.2013 "Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти" дивіться нижче.
Людмила Базилевська,
03 вересня 2013 р.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com