Шановні вчителі!
На платформі Всеукраїнської асоціації викладачів історії та громадянської освіти "Нова Доба" на допомогу вчителеві/вчительці громадянської освіти та спецкурсів з громадянської освіти, що мають місце у практиці шкіл, існує онлайн бібліотека, де розміщені електронні ресурси цієї організації (підручники, посібники, архівні матеріали та ін.).
Матеріали оновлені та відповідають навчальним програмам з цього курсу, затвердженими МОН (обов'язковий курс з громадянської освіти впроваджується у закладах загальної середньої освіти у рамках інваріантної складової навчального плану з 1 вересня 2018 р.)
Вподобайте їх собі для роботи за таким посиланням: https://www.novadoba.org.ua/library-ua
Платформа для інтерактивного навчання
Нагадуємо, що засновники Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» спільно з Програмою «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) розробили онлайн-ресурс, який допоможе учням 10 класів опанувати інтегрований курс громадянської освіти та вчителям викладати цей предмет у школах та закладах освіти 1-2 ступенів www.citizen.in.ua.
На цьому сайті відкрита реєстрація на новий 2023-2024 н.р.
На ресурсі зібрано інтерактивні матеріали до розділів шкільного підручника від «Літера ЛТД» із громадянської освіти, де, окрім всього іншого, відображені виклики війни в різних сферах суспільного життя. Матеріали створено відповідно до оновленої програми (наказ Міністерства освіти і науки України від 03 серпня 2022 року № 698).
Людмила Базилевська,
18 вересня 2023 року
Вчителям правознавства та громадянської освіти!
Відповідно до оновлених навчальних програм Міністерство освіти і науки України надіслало для використання в закладах освіти методичні матеріали щодо викладання питань міжнародного гуманітарного права в курсах історії, громадянської освіти та правознавства.
Людмила Базилевська,
27 вересня 2022 року
Методичні матеріали представляють собою практичні рекомендації для вчителів щодо інтеграції та викладання окремих питань з міжнародного гуманітарного права у відповідь на виклики повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України.
А також, методичні матеріали подають необхідну інформацію про те, яким чином можна імплементувати вивчення окремих питань з міжнародного гуманітарного права в історії, громадянській освіті, правознавстві; за допомогою яких методів, засобів, технологій може бути досягнута поставлена мета.
У Додатках пропонуються приклади уроків чи фрагментів уроків з історії та громадянської освіти із використанням інтеграції основних складових міжнародного гуманітарного права.
Навчання громадянської освіти потребує створення та запровадження у освітній процес методичного інструментарію, спрямованого на формування їхньої громадянської компетентності, що реалізується в активному залученні учнівської молоді до проблемного навчання, експериментування, розвитку критичного мислення, самостійності суджень, творчого потенціалу через навчання на трьох рівнях:
У 2019 р. КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» планує проведення серії одноденних тренінгів з курсу «Громадянська освіта» для вчителів освітньої галузі «Суспільствознавство», що складає цей курс у 10 класі.
Запрошуємо всіх бажаючих до 05 листопада 2018 р. зареєструватися за формою, що зазначена
у додатку 1 (лист ДАНО від 29.10.2018 № 732 - розміщено у вкладених рубриках "Новини, події...").
Інформацію про реєстрацію на навчання з громадянської освіти мають управління і відділи освіти Дніпропетровщини.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com